Si të silleni kur i dashuri është xheloz për miqtë?

Nuk do të kishit dashur kurrë të jetonit në këtë situatë: i dashuri juaj është xheloz për miqtë tuaj dhe ju ndiheni mes dy zjarreve. Nga njëra anë, afeksionet e një jete, miqtë me të cilët ndave gëzimet dhe hidhërimet dhe kaloje mbrëmjet dhe pasditet e verës, shpatullat që qaje në momente të vështira. Nga ana tjetër, dashuria e jetës me të cilën tani ndani gëzimet dhe hidhërimet dhe kaloni mbrëmjet. Ai është xheloz për miqtë tuaj. Si ta trajtoni situatën?

Të sulmosh të dashurin dhe të mos flasësh me të apo të mbyllësh urat me miqtë janë zgjidhje ekstreme që nuk i bëjnë dobi çiftit. Para së gjithash, është e rëndësishme të kuptoni nëse i dashuri juaj vuan nga xhelozia e tolerueshme (dhe pse) ose nëse xhelozia e tij nuk fsheh dëshirën për zotërim. Kështu mund të gjeni një kompromis për stabilitetin e marrëdhënies tuaj, por edhe për qetësinë dhe miqësinë me miqtë tuaj.

Më poshtë gjeni disa këshilla për të rifituar harmoninë me të dashurin që është xheloz për miqtë tanë.

Dëgjojeni atë

Sigurojeni

Organizoni një dalje në çift

Organizoni një dalje së bashku me miqtë

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Reali merr vendim për të ardhmen e Ancelottit

Story i radhës

Konfirmohet edhe nga Biden!

Të fundit nga

AlbanianMacedonianEnglish