admin

KUSH ËSHTË SHKUPJANI QË SOLLI TRENDIN E RI ‘TIK-TOK’?

Vetëm dy video të përshtatura për duet në Tik-Tok ishin ato ato që i sollën qindra mijëra shikues Faton Qerimit, 19 vjeçarit nga SHkupi. @fatonqerimi Duet Shqip “Mori” nga Flori; inspiruar nga @arsihanaaa flori covershqip duet duetshqip albaniansong ♬ original sound – Faton Qerimi Ndonëse ndjek studimet për arkitekturë, ai ka kohë që merret me

Salçicet Kanë Proteina Por Ka Arsye Përse Nuk Duhet Ta Teproni

Salçiçet janë ndër produktet që konsumohen masivisht nga tryeza e shtëpisë tek fast food-et dhe restorantet. Foto: Flickr Salçiçet janë ndër produktet që konsumohen masivisht nga tryeza e shtëpisë tek fast food-et dhe restorantet. Ndonëse ka shqetësime serioze për përbërësit e këtij ushqimi të përpunuar, në rastet kur ky produkt është i bërë siç duhet

A ka burrë me integritet i cili e pajton skenën politike dhe e kthen në binar Kosovën?

Shteti i Kosovës është në udhëkryqe, dhe para sfidave të mëdha të cilat kërkojnë zgjidhje dhe mençuri politike. Pas përfundimit të Luftës erdhi Liria dhe më vonë Pavarsia. Kjo bëri që në çdo familje të mbizotronte shpresa dhe ideali se më në fund qytetarët e këtij vendi do të jetojnë dhe punojnë me përkushtime për

Aplikacioni kundër Covid-19 edhe për moshat mbi 16 vjeç

NHS Covid-19 udhëzon përdoruesit të vetë izcolohen për 14 ditë nëse zbulon se ata ishin afër dikujt që ka qenë i infektuar me koronavirus. Ai gjithashtu ka një skaner të check-in për të njoftuar pronarët nëse një vend që ata kanë vizituar zbulohet se është një zonë e nxehtë. Kushdo nga mosha 16 vjeç e

Kjo do të jetë oferta finale e Man Utd për Sanchon

Manchester United do të bëjë një ofertë të parë dhe të fundit për Jadon Sanchon, me shpresën për ta rikthyer në Premierligë talentin anglez. ‘Djajtë e Kuq’ janë të gatshëm të ofrojnë deri në 75 milionë funte dhe 15 milionë euro shtesë, për të joshur synimin e tyre kryesore. Ed Woodward do të bëjë këtë

Në SHBA tashmë ka shtatë milionë të infektuar me virus korona

Uashington, 26 shtator 2020 – Sipas Universitetit Xhon Hopkins, SHBA-ja e ka tejkaluar pragun prej shtatë milionë të infektuarve me virus korona. Pasi pandeMEDIAL në fillim fuqishëm e goditi rajonin e Nju-Jorkut, ndërsa pastaj gjatë verës u transferua në pjesën juglindore dhe jugperëndimore të vendit, tani infeksioni po përhapet në qytetet me popullatë shumë më

Letërsia kumanovare prezantohet në Korçën poetike

Të premten më 25 shtator në Korçë të Shqipërisë, pranë Fakultetit të Edukimit dhe Filologjisë të Universitetit “Fan S. Noli”, në bashkëpunim me Klubin e Shkrimtarëve “Bota e Re”, u bë prezantimi i katër profileve letrare të autorëve nga Kumanova, Fatos Rushiti, Sunaj Raimi, Sevdail Demiri dhe Selajdin Shabani. Në një ambient të hapur, para

AlbanianEnglishMacedonian