Glow

Këto janë 3 shenjat më serioze të horoskopit

Shumë persona e kanë të vështirë të dhurojnë një buzëqeshje dhe çdo situatë e marrin shumë seriozisht. Por problemi nuk qëndron as tek ju dhe as tek batutat që përdorni me këta persona, por tek shenja e horoskopit. Siç dihet tashmë yjet mund të zbulojnë shumë karakteristika të pëesonalitetit të një personi, madje edhe kur

Majlinda bëhet e tëra bionde, shkëlqen në pamjen e fundit

Majlinda Zeka po vazhdon të jetë një emër tejet i përfolur në publik. U bë e njohur fillimisht si e dashur e reperit të mirënjohur, Majkut, me të cilin ka edhe një djalë. Majlinda është shumë e përfolur sidomos për paraqitjet e saj plot stil dhe gjithmonë shumë tërheqëse. Së fundi, Majlinda është bërë e

Tetë lloje komplimentesh që më mirë të mos i bëni fare

“Sa bukur dukesh sot! Grimi bën magji tek të gjithë ëë!” Shembulli konkret i një komplimenti skandaloz që mund të të fyejë brenda sekondash. Çfarë do të thotë kjo? Që vetëm falë grimit personi përballë jush duket bukur? Pavarësisht qëllimit të mirë që mund të keni, duhet të tregoni shumë kujdes me fjalët që zgjidhni.

Prerjet trendi të flokëve për stinën e dimrit

Shumë mendojnë se vjeshta dhe dimri janë koha kur flokët tona vijnë vërtet në vete. Në vend se t’i kapim, mund ti lëmë ato të lëshuara pa i penguar. Ne kemi mundësinë t’i japim atë kujdesin e merituar pasi u dobësuan një sezon më parë. Përveç prerjeve mund të eksperimentoni edhe me ngjyrën e flokëve,

Incesti midis motrave dhe vëllezërve, kushërinjve apo miqve të ngushtë

Vëmendje e veçantë duhet t’i kushtohet incestit. Në rastet e incestit, paradoksi, përmbysja e kuptimit të rendit gjenerues, përmbysja e ligjit dhe rendi simbolik, janë të gjitha karakteristika që dallojnë dinamikën e familjes abuzuese. SHARE   TWEET   SHPERNDAJ   EMAIL   COMMENTS Ekstrakt nga libri mbi ‘Abuzimin seksual te fëmijët’ Autorë : E Kazanxhi, 

Loredana provokon me paraqitjen e fundit, mbulohet vetëm me peshqir

Loredana ka publikuar një imazh në Instastory. Loredana Zefi është një ndër emrat më të përfolur të estradës shqiptare, si për jetën profesionale ashtu edhe atë private. Së fundmi ajo ka publikuar një fotografi, në të cilën shfaqet e mbuluar vetëm me një peshqir ngjyrë të verdhë, pas një dite të ngjeshur palestre. Reperja i

Eva Murati zbulon “lidhjen” me aktorin e njohur turk: Është…

Ajo është një ndër vajzat më të komentuara të showbizit, pasi siç duket i është injektuar publikut në mënyrë të ngadaltë, por të sigurt. Po flasim për moderatoren e sportit Eva Murati, e cila me pamjen e saj dhe mënyrën e komunikimit ka tërhequr së fundmi edhe vëmendjen e mediave të huaja, konkretisht atë greke,

1 2 3 49