Glow

Gashi publikon videon që i ndryshoi jetën

Gashi ka publikuar një video në llogarinë e Instagramit. Reperi i njohur shqiptar i cili ka arritur shumë shpejt famë botërore, Gashi, po korr suksese të mëdha në botën e muzikës. Ai së fundmi ka publikuar një video kur ishte në qytetin e New York në një takim të rëndësishëm për karrierën e reperit. Ndërsa

Mos u habisni kur ta shihni në bashkëpunim me Tayna-n! E tha vetë Rina

Një ndër reperet dhe këngëtaret më të pëlqyera, Rina Balaj ishte sonte e ftuar në spektaklin e së shtunës “Shiko Kush LUAN” me autore dhe moderatore Luana Vjollcën. Edhe këtë herë Rina u vendos në sfidën e shumëpëlqyer atë të “Paintball”, kjo pasi herën e kaluar Rina ka patur sfidën më të klikuar në llogarinë

A e dini nga cili fshat i Kosovës është Adelina Tahiri?

Vazhdimisht i referohemi si këngëtare shkupjane. Në fakt, kryeqyteti i Maqedonisë për këngëtaren Adelina Tahiri me të drejtë përbën ‘dashurinë’ e pashmangshme. Ajo ka kaluar shumicën e jetës në këtë vend mirëpo pak dihet mbi origjinën e vërtetë të këngëtares. Adelina me prejardhje është nga një fshat i Kosovës, Dobrosin dhe këtë e kishte treguar

Geta me dizenjo, trendi që nuk duhet ta humbisni këtë sezon

Ekziston një mënyrë shumë e thjeshtë për ta kthyer një pamje të thjeshtë në një femërore dhe moderne, dhe gjithçka që ju nevojitet është vetëm një aksesor: geta të zeza, me dizenjo. Një nga arsyet pse getat e zeza janë thelbësore në vjeshtë dhe dimër është të tregoni më bukur këmbët dhe të krijoni një iluzion

Shenjat E Plakjes Që Nisin Më Herët Se Rrudhat – Si T’i Dalloni

Plakja është një proces që gabimisht mendohet të nisë me shfaqjen e rrudhave dhe humbjen e elasticitetit të lëkurës. Foto: Flickr Njeriu që kur lind përjeton një plakje të vazhdueshme. Përpara moshës 25 vjeçare, trupi mund të rimëkëmbet në disa nivele, ndërkohë që plakja e vërtetë nis në moshën 40 vjeçare. Plakja është një proces

Salma Hayek rikthen ngjyrat e forta gjatë dimrit

Kjo veshje e aktores së njohur, Salma Hayek është trendi i kohës. Kombinimi i të zezës, të kuqes dhe vishnjes, e tregon Salma-n mjaft klasike. 54 vjeçarja tregoi se kjo ngjyrë bën një rikthim të fortë gjatë stinëve të vjeshtës dhe madje edhe dimrit, pasi është sinonim i feminitetit dhe forcës.  Salma ndau një fotografi

Krah Lindës dhe Zahos, Rama ndan portretin familjar nga spektakli i natyrës në Valbonë

Kryeministri Edi Rama ka ndarë një foto nga Valbona krah bashkëshortes së tij Linda Rama dhe djalit të tyre Zaho. Rama thotë se poza është shkrepur në një bujtinë të zonë që është shembull i pasionit për punën në mes të magjepsjes së natyrës. “Valbonë, Tropojë – Në bujtinën tradicionale të Kolë Gjonit, një shembëlltyrë

Dumoshi e mbështet Adrianën pas komenteve negative: Kokën lartë!

Mbrëmë aktorja Adriana Matoshi ka konfirmuar lidhjen e saj me ish-futbollistin 21-vjeçar të Feronikelit, Keith Groeneveld, e pas kësaj ajo ka marrë komente të shumta negative. Ndërsa tani ministrja e Kulturës, Vlora Dumoshi i ka dalë në përkrahje aktores duke i thënë që ta mbajë kokën lartë dhe se çdokush ka të drejtë të zgjedhë

Çfarë të bëni kur lidhja bëhet monotone?

Mos u shqetësoni nëse ndjeni që kohët e fundit ju ka pushtuar monotonia në çift. Ka miliona mënyra për ta bërë më pak të mërzitshme lidhjen, sigurisht nëse ky është qëllimi juaj. Mërzia në çift është shpesh një shenjë alarmante, por nuk ka nevojë për panikë. Në ditët që jetojmë, ndihet edhe më tepër lodhja

Luana bëhet kopje e Jennifer Lopez

Luana Vjollca edhe këtë vit befasoi të gjithë me përzgjedhjen që bëri për ‘look-un” e “Halloween”. Moderatorja, kësaj radhe zgjodhi të duket si Jennifer Lopez, me një ndër paraqitjet më të komentuara të saj. Ajo zgjodhi të vishet me fustanin ikonik të “Versace”, për të cilin është komentuar edhe kur e solli në sfilatën e

1 2 3 59