Glow - Page 3

Vildanja shfaq linjat trupore në rroba-banje

Modelja e njohur Vildane Zeneli është nga shqiptaret e para që depërtoi si modele në skenën botërore. Modelja që ka punuar me emra të mëdhenj të modës jashtë kësaj ka një profesion komplet tjetër. Ajo ka folur për kohën e pandemisë kur aktivitetet e modës kishin pushuar komplet por ajo kishte me çfarë të merrej.

Loredana merr vëmendjen me postimin e fundit

Lori ka publikuar një fotografi të fytyrës në Instagram eperja e njohur shqiptare e cila jeton dhe vepron në Zvicër, Loredana Zefi përveç se në muzikë është mjaft aktive edhe në rrjete sociale. Ajo është aktive në rrjete sociale ku ndan foto dhe video nga përditshmëria duke qëndruar në kontakt me fansat e saj mjaft

Dafina Zeqiri vjen me disa detaje rreth projektit të ri muzikor

Dafina Zeqiri ka publikuar foto në rrjete sociale. Dafina cilësohet si njëra ndër këngëtaret më tërheqëse shqiptare. Ajo është mjaft aktive në rrjete sociale ku edhe ndan imazhe nga më të ndryshmet në rrjete sociale. Së fundmi Dafina, ka publikuar një shkrim në Twitter ku ka bërë të ditur se ka filluar punimet për projektin

Vig Poppa humbi plot 45 kilogramë

Reperi i njohur shqiptar, Vig Poppa, shënoi së fundmi rikthimin e tij në muzikë me dy projekte muzikore, pas një pauze relativisht të gjatë. Bashkëpunimet “Futja kepen” me DJ Geek dhe “Alo” me Ronela Hajatin janë pritur mirë nga publiku, teksa në një intervistë të fundit për media, reperi emri i vërtetë i të cilit

Studimi i ri/ Varianti ‘Delta’ përhapet me aq lehtësi sa lija e dhenve

Sipas studimit duke vrojtuar të dhënat e marra mes shpërthimit të një epidemie dhe sa delikate janë fillimet zgjidhja më e mirë është izolimi total.Foto:Flickr Qendrat për Parandalimin dhe Kontrollin e Sëmundjeve (CDC) në Shtetet e Bashkuara, kanë thënë se varianti Delta i koronavirusit përhapet me aq lehtësi sa lija e dhenve, e njohur edhe

Valbona Selimllari thyen rregullat

Missi i parë Valbona Selimllari është një nga gratë më të bukura në Shqipëri e cila vazhdon ta ruajë freskinë e saj ndër vite. Ajo si gjithmonë përpiqet që të mbajë larg syrit të publikut jetën private dhe nuk e kemi parë të japë asnjë intervistë. Së fundmi, ajo nuk ka rezistuar po publikuar një

Pomatet – Perimja e Së Ardhmes që Ofrojnë Shkencëtarët

Nga vetë emërtimi do të kuptoni se bëhet fjalë për dy nga perimët më të përdorura të kuzhinës dhe dietave të përditshme. Foto:Flickr Nëse po pyesni veten se çfarë janë pomatet, është pikërisht ajo që po mendoni. Nga vetë emërtimi do të kuptoni se bëhet fjalë për dy nga perimët më të përdorura të kuzhinës

Familja mbretërore uron publikisht Meghan-in

Dukesha e Sussex, Meghan Markle feston sot 40-të vite jetë së bashku me bashkëshortin e saj, Princin Harry, djalin Archie dhe vajzën dy-muajshe Lilibet. Ndërkohë, urimet publike për Meghan-in nuk kanë as munguar nga familja mbretërore. Mbretëresha, Princi Charles, Duka dhe Dukesha e Kembrixhit kanë lënë pas të gjitha mëritë dhe i kanë uruar 40-vjetorin

5 mënyra se si ta shpëtoni veten nga njerëzit që flasin shumë

Disa njerëz kanë thjesht dëshirë të shprehin mendimet e tyre dhe nuk mund të ndalen. Sigurisht, është e rëndësishme të jesh i sjellshëm dhe të mos ndërpresësh njerëzit, por kjo mund të arrijë deri në atë pikë sa të fillojnë të harxhojnë kohën tënde për gjërat e tyre parëndësishme. Pra, gjëja më e rëndësishme që

AlbanianEnglishMacedonian