Glow - Page 3

Test psikologjik: Zbuloni më shumë për gjendjen tuaj emocionale dhe mendore për 10 sekonda

Shikoni këtë fotografi për 10 sekonda dhe tregoni cila është gjëja e parë që po e shihni. Për vlerësim të personalitetit, psikologët shpeshherë përdorim teste projektive të cilat përfshijnë fotografi të ndryshme dhe që përmes tyre mund të kuptojnë shumë për personalitetin e subjektit. Një test të tillë e keni edhe më poshtë – test

Malësia e Madhe Zë Vendin e Parë Për Sasinë e Kultivimit Të Bimëve Mjekësore Aromatike.

Njerëzit që janë në kontakt me vajin esencial të lavandës për të paktën tre minuta, ndihen më të qetë. Foto: Flickr Sipërmarrës që operojnë në kultivimin dhe tregimin e bimëve mjekësore, me mbështetjen financiare të qeverisë, po rrisin investimet në teknologjitë e përparuara, duke shtuar vlerën e eksporteve të bimë mjekësore në SHBA dhe Azi.

Si të largoni aromën e keqe të këpucëve

Ju bezdis aroma e pakëndshme e këpucëve? Eleminojeni duke përdorur këto mënyra. Era e pakëndshme e këpucëve na bezdis të gjithëve pa përjashtim. Bakteret në këpucë mund të eliminohen duke përdorur disa mënyra që nuk ju kushtojnë aspak dhe që keni  në shtëpi çdo gjë që ju nevojitet për të zgjidhur këtë problem. Portokalli Lëvozhgat

Fryrja e Stomakut – Si Të Eliminoni Këtë Shqetësim Brenda Ditës

Fryrja e stomakut zakonisht ndodh për shkak të përthithjes së keqe të karbohidrateve dhe sheqernave. Foto: Flickr Fryrja e stomakut është një problem që nuk kursen askënd. Ajo ndodh në varësi të ushqimit që hamë, stilit të jetesës dhe problemeve mjekësore të gjithsecilit. Megjithatë, fryrja nuk është e përhershme, madje ajo mund të eliminohet edhe

A mund ta falni tradhtinë? Ja se si, sipas ekspertëve

Është e vështirë ta përshkruash saktësisht se ndihet dikush që është tradhtuar, por për çudinë e askujt, mund të përmblidhet me një fjali: Është e tmerrshme, e shëmtuar dhe e dhimbshme. Pavarësisht se sa kohë keni bashkë dhe sa serioze është marrëdhënia, njerëzit janë gjithmonë njerëzor, që do të thotë se ata bëjnë gabime. Por

Arsyet pse s’duhet të flini kurrë me grim në fytyrë!

Gjëja e parë që mund të vini re është numri i puçrrave në fytyrën tuaj – acarimi i lëkurës dhe plakja e parakohshme. Një dermatolog shpjegon se si tualeti mund të duket i padëmshëm, por mund të jetë shumë i keq në fytyrën tuaj dhe shëndetin e syve. Të gjithë e kemi bërë, kemi përtuar

Nicola Peltz pranon dhuratën më të ëmbël nga familja Beckham

Brooklyn dhe prindërit e tij i kanë bërë një dhuratë të bukur modeles. Çifti i njohur janë mjaft aktiv në rrjete sociale me dedikime ndaj njëri tjetrit. Ndërsa përveq mesazheve të dashurisë, modeli i njohur ka zgjedhur që të bëjë edhe një tatuazh tjetër kushtuar Peltz. Nicola së fundmi ka qenë larg të fejuarit, Brooklyn

Masat anti-COVID në Evropë, ashpërsim në Çeki dhe Finlandë, lehtësim në Gjermani e Danimarkë

Ministrja u ka bërë një thirrje qytetarëve për t’u përshtatur me normalitetin e ri duke respektuar rregullat. Foto: Flickr Forcat policore dhe ushtarake në Republikën Çeke ngritën 500 pika kontrolli në mbarë vendin, ndër më të prekurit nga coronavirusi në BE, duke shënuar me masa kufizuese 1-vjetorin e rënies së pandemisë. Rreth 30 mijë efektivë

Shkencëtarët zbulojnë faktorët që nxisin njerëzit të tradhtojnë

Çfarë e bën një person të sillet në këtë mënyrë? Kush duhet fajësuar? Shpesh bëjmë këto pyetje kur dëgjojmë për një tjetër tradhti. Ju sjellim pikëpamjet e psikologëve dhe rezultatet e eksperimenteve shkencore që flasin për rrethanat që rrisin rrezikun e pabesisë. Lexoni artikullin dhe mund të keni më pak pyetje në lidhje me këtë