Glow - Page 2

Almeda Abazi publikon një momentet pas lindjes së vajzës

Rreth një javë më parë aktorja Almeda Abazi është bërë nënë për herë të dytë. Ajo dhe bashkëshorti i saj, aktori turk, Tolgahan Sayisman, kanë mirëpritur një vajzë të quajtur, Alina. Duke qenë se kjo është njoftuar nga mediet turke, artistja me prejardhje shqiptare ka publikuar ditën e sotme një nga momentet të realizuar menjëherë

12 këshilla “të mëdha” për biznesin e vogël

Në Dreamforce 2018, të pranishmëve iu kërkua të ndajnë këshillat më thelbësore për pronarët e bizneseve të vegjël. Gjatë katër ditëve u thanë mbi 1000 këshilla. Në këtë artikull, ju sjellim vetëm 12 prej tyre. “Çdo udhëtim fillon me një hap – sigurohuni që të keni këpucë e duhura për të shkuar larg” Nisja e

Rreziku i Fshehur Tek Ushqimet E Detit – Kujdesi që Duhet të Tregoni Këtë Verë

Megjithatë, për shkencëtarët është e pamundur të gjendet sasia e plastikës që njeriu mund të konsumojë duke ngrënë ushqime deti. Foto:Flickr Shkencëtarët paralajmërojnë se çdo produkt plastik që hidhet në dete, liqene apo lumenj  degradohet në grimca të vogla që konsumohen nga peshqit. Një studim i publikuar në Shkurt të 2018-ës zbuloi se mikro substancat

Këto janë 2 ngjyrat në modë për vitin 2021!

Që nga viti 2000, ekipi i ekspertëve të ngjyrave të Pantone ka analizuar trendet e ngjyrave nga bota e artit, modës, dizajnit, udhëtimit, stilit të jetesës për të arritur në një ngjyrë – ose në rastin e këtij viti, dy – që nxjerr në pah tendencat kryesore globale. Drejtori Ekzekutiv i Pantone Color Institute në

“Të tronditet jeta”/ Ronela Hajati rrëfen momentet e dhimbshme që po kalon: E vetmja gjë që i lutem Zotit është…

Ronela Hajati është një ndër këngëtaret më të përfolura dhe të dashura për karakterin e saj mos kokëçarës dhe jo vetëm. Por jeta jo çdo herë ka qenë e thjeshtë për të. Gjatë një interviste të dhënë Ronela është ndalur në shumë kapituj, një prej tyre kanë qenë edhe episodet e vështira që i është dashur

​Rita Ora nga Kalifornia: E verdhë e butë

Këngëtarja e njohur po vazhdon të ngacmojë fansat me foto të nxehta nga Kalifornia. Rita Ora ka pozuar në edicion seksi duke shfaqur fizikun e saj të mprehtë. “E verdhë e butë”, shkroi 30-vjeçarja në Instagram krahas fotove të postuara. Rita Ora, në asnjë moment nuk e harron Kosovën dhe ajo ka treguar se vazhdon

Si “lindin” kujtimet?

Shkencëtarët përpiqen të përcaktojnë kohën kur krijohen kujtimet e para në trurin e njeriut. Si dhe kur lind aftësia për të krijuar dhe ruajtur kujtimet nga truri i njeriut, është një fushë e madhe interesi për neuroshkencëtarët. Në një studim të ri të botuar në Science, studiuesit e Universitetit Yale identifikuan tre faza të dallueshme në zhvillimin

Morena freskohet me ‘Corona’

Jeta luksoze e këngëtares kosovare komentohet gjithnjë nga mediat rozë. Edhe në kohë Covidi, ajo nuk i ka ndaluar për asnjë moment shëtitjet dhe pushimet. Bukuroshja konsumon edhe pije alkoolike duke ndarë momente të shumta edhe për fansat në rrjete sociale. Pak më parë ndau një imazh duke reklamuar pijen alkoolike ‘Corona’, e cila duket

AlbanianEnglishMacedonian