Adrenaline

Messi dhe Ronaldo në udhëkryq, Kupa e Botës apo Superliga Evropiane?

Themelimi i Superligës Evropiane nga 12 president të klubeve ka shkaktuar tërmet në futboll. Presidenti i UEFA-s, Aleksander Ceferin u shprheë se lojtarët që bëhen pjesë e Superligës, nuk do të lejohen të luajnë në Kupën e Botës dhe në Kampionatin Evropian. Dy futbollistët më të mirë në histori, Lionel Messi dhe Cristiano Ronaldo tashmë

Shpërthen humori ne rrjetet sociale pas reagimit të PSD-së për Superligën Evropiane

Të dielën mbrëma futbolli evropian ka ndryshuar përgjithmonë. Me iniciativën për krijimin e Superligës Evropiane nga 12 klubet më të fuqishme evropiane, garat evropiane të organizuara nga UEFA kanë marrë një goditje të fortë. Përveç emrave të njohur të futbollit që kanë dalë kundër themelimit të kësaj Superlige Evropiane, është edhe Zgjim Hyseni nga PSD-ja

Krijimi i Superligës, njerëzit e futbollit në Angli e kundërshtojnë me forcë

Krijimi i Super Ligës Evropiane ka shkaktuar një tërmet të vërtetë anembanë Kontinentit të Vjetër, por reagimet më të forta në mënyrë të pritshme vijnë nga ishulli, ku kanë qendrën e tyre 6 nga 12 klubet që bëjnë pjesë në grupin themelues të kësaj strukture. Bëhet fjalë pra për gjysmën e klubeve pjesëmarrëse dhe ekipe

Presidenti i Francës kundërshton krijimin e Superligës Evropiane

Presidenti francez, Emmanuel Macron, ka thënë se është kundër krijimit të Superligës Evropiane, duke shtuar se mbështet qëndrimet e UEFA-s. “Presidenti i Republikës mirëpret qëndrimin e klubeve franceze për të refuzuar të marrin pjesë në një projekt të Superligës Evropiane të futbollit që kërcënon parimin e solidaritetit dhe meritës sportive”, thuhet në qëndrimin e Presidencës

Real Betis largon Realin, Atleticon dhe Barcelonën nga tabela e La Liga-s, kualifikon vetën në Ligën e Kampionëve

Real Betis ka fituar vëmendje pas një vendimi të bëri në profilin e tyre zyrtarë. Duke marrë parasysh që Real Madrid, Barcelona dhe Atletico Madrid janë pjesë e Superligës Evropiane, Real Betis i ka hequr të tri klubet nga tabela e La Liga-s. UEFA ka njoftuar se skuadrat që marrin pjesë në Superligë nuk do

Berisha bëhet objektiv i Trabzonsporit

Futbollisti shqiptarr mund të luajë sezonin tjetër në Superligën turke. 27 vjeçari po luan me sukses viteve të fundit në futbollin norvegjez Veton Berisha mund ta vazhdojë karrierën në futbollin turk. Sulmuesi kosovar është bërë objektiv i klubit të Superligës turke, Trabzonspor. Lajmin e kanë bërë të ditur mediat norvegjeze. Sipas tyre, futbollistin kosovar klubit

​Kryeministri i Britanisë paralajmëron masa ndaj klubeve angleze për Superligën Evropiane

Kryeministri britanik Boris Johnson ka thënë se qeveria britanike do të punojë me autoritetet e futbollit për t’u marrë me projektin e diskutueshëm të Superligës Evropiane. “Ne do të shohim gjithçka që mund të bëjmë me autoritetet e futbollit për t’u siguruar që kjo nismë nuk shkon përpara në mënyrën që është propozuar aktualisht.”, tha

Harry Kane flet pas shkarkimit të Mourinhos

Sulmuesi i Tottenhamit, Harry Kane ka thyer heshtjen për herë të parë pas shkarkimit të Jose Mourinhos. Tekniku portugez pas 17 muajve në krye të Spurs u shkarkua për arsye të rezultateve jo të mira. Kane ka falënderuar Mourinhon duke i uruar suksese në të ardhmen. “Faleminderit për gjithçka trajner. Kënaqësi të punojmë se bashku.

​Superliga Evropiane, reagon edhe presidenti i Francës Emanuele Macron

Presidenti i Francës Emmanuel Macron ka përshëndetur qëndrimin e kampionit francezë Paris Saint-Germain. Për mos përfshirje në Superligën Evropianë të krijuar nga 12 klubeve nga Italia, Anglia dhe Spanja. Presidenti Macron thotë se është i kënaqur që PSG, të cilët janë të dytët në Ligue 1, nuk ishin në mesin e 12 anëtarëve themelues të

Flick për të ardhmen: Kam marrë një ofertë

Hansi Flick ka folur për të ardhmen e tij. Në një konferencë për shtyp, Flick u ndal të flasë edhe për Superligën, për të cilën tha se nuk e mbështet dhe qëndron prapa vendimit të klubeve gjermane dhe Ligës së Kampionëve. Flick u pyet edhe për të ardhmen e tij para sfidës ndaj Bayer Leverkusen.

AlbanianEnglishMacedonian