Kimmich i befasuar

Vendimi i drejtuesve të Bayernit të Mynihut për të shkarkuar trajnerin Julian Nagelsmann dhe për t’ia besuar pankinën Thomas Tucheli, ishte një “rrufe në qiell të hapur” për të gjithë botën e

Ujkani: Jemi gati

Kombëtarja e Kosovës nesër (e shtunë) do ta nisë ciklin kualifikues për Kampionatin Evropian “Euro 2024”, që do të mbahet vitin e ardhshëm në Gjermani. Nesër, “Dardanët” do të ndeshen me Izraelin

Lorik Cana në Komitet Olimpik të Kosovës

Drejtuesit e KOK-ut, presidenti Ismet Krasniqi dhe sekretari i përgjithshëm, Besim Aliti, kanë pritur legjendën e futbollit shqiptar, Lorik Cana, i cili shoqërohej nga Jerian Lalaj, nga fondacioin “Lorik Cana 5”. Të

Bardhi: Fituam tre pikë të rëndësishme

Futbollistët e reprezentacionit të Maqedonisë me një triumf mjaft të rëndësishëm hapën ciklin kualifikues për Kampionatin Evropian që do të luhet në Gjermani pas dy vitesh. Malta bëri një rezistencë të fortë,

Gati revolucioni

Dy garat e para sezonale të Formula 1 kanë lëshuar një këmbanë të fortë alarmi, se ky vit do të jetë i mërzitshëm për këtë sport. Parakalimet kanë rënë ndjeshëm dhe në