Adrenaline - Page 2

“Eriksen nuk duhet të largohet”

Ish-mesfushori i Holandës, Clarance Seedorf, ka folur në lidhje me Christian Eriksen. Ai mendon se danezi nuk duhet të largohet nga skuadra e Interit, por të luajë për shanset e tij në skuadër. “Eriksen është një nga lojtarët më të mirë në vitet e fundit. Ai ka pasur disa ulje ngritje, por shumë shpejt do

Real Madridi projekton transferimin e Mbappes – dy lojtarë dhe një shumë të majme parash

Real Madridi është duke e kërkuar me ngulm transferimin Kylian Mbappes nga Paris Saint-Germain. Los Blancos ka kohë që tentojnë të transferojnë fituesin e Kupës së Botës, mirëpo parisienët nuk e duan largimin e tij. Dëshira e Mbappes është tashmë e njohur, pasi ai e do kalimin te klubi më i madh evropian, por problem

”Interi ofroi 250 mln euro për Messin në vitin 2006”

Joan Laporta ka dhënë një intervistë për mediat spanjolle, ku ka theksuar vullnetin e tij për të rikandiduar për presidencën e Barcelonës, duke shtuar edhe premtimin për të kthyer klubin katalan sërish në nivelet më të larta. Laporta ka drejtuar Barcelonën në periudhën 2003-2010 dhe kohën më të artë e ka pasur gjatë kohës kur

KOK-u nominohet për njërin nga top-çmimet prestigjioze të organizatës që udhëhiqet nga Didier Drogba

Komiteti Olimpik i Kosovës është nominuar për njërin nga çmimin prestigjioz #InciativaeVitit  për vitin 2020 të organizatës ndërkombëtare “Peace and Sport” (Paqja dhe Sporti). KOK kishte organizuar kampanjën masive shpërblyese të publikimit të fotove dhe videove me letër të bardhë, duke përdorur mesazhet inkurajuese: #RriNshpi #BejSport #Kenaqu, të cilës iu kishin bashkuar më shumë se

Kastrioti fiton derbin e qytetit dhe luftën për pozitën e 6-të

Kastrioti nga Ferizaj fiton derbin e qytetit dhe luftën për pozitën e 6-të ne tabelë, për të siguruar vazhdimin e garave në Superligën A në volejboll. Klubi i volejbollit Kastrioti në një ndeshje maratonike ka dal fitues në derbin e qytetit ndaj ekipit te Ferizajt me rezultat 3:2, në takimin e javës së tetë. Ishte ndeshje

Interi gjen menjëherë zëvendësuesin e Eriksen

Merkato e Interit për muajin janar, përsa i takon mesfushës është e lidhur ngushtë me shitjen e Christian Eriksen, i cili nuk bën pjesë në planet e trajnerit Antonio Conte.  Me largimin e danezit, drejtori sportiv Beppe Marotta mund të nisë punën për t’i dhuruar një tjetër mesfushor trajnerit. I perferuari i zikaltërve mbetet N’Golo

“Lëreni të qetë Asension”

Marco Asensio nuk është më i njëjti. Talenti i Real Madridit duket tjetër lojtar në fushë që prej kur këputi ligamentet e gjurit dhe mungoi një vit. Sido që të jetë, Zinedine Zidane, si gjithmonë mbron lojtarët e tij dhe ka kërkuar nga mediat ta lënë atë të qetë. “Ajo që duhet të bëni është

Pak minuta para meçit, Mike Tyson konsumoi marihuanë

Legjenda e boksit, Mike Tyson u kthye në ring pas 15 vitesh. Të shtunën ai boksoi kundër Roy Jones, por meçi u mbyll me barazim. Mediat amerikane raportojnë se disa minuta para duelit, Tyson kishte konsumuar marihuanë. Sot, ish kampioni i botës e ka pranuar që ai rregullisht konsumon këtë lloj droge. “Dëgjoni, unë nuk

“High-five” i famshëm, tifozët e Tiranës provokojnë: – 5 ditë

Tifozët e Tiranës kanë provokuar përmes një postimi në rrjetet sociale. Tifo-grupi “Tirona Fanatics” i ka kujtuar Partizanit humbjen e thellë 5-1 në sezonin e shkuar. Prej atij rezultati, mbështetësit bardheblu nisën të thumbonin përmes pëllëmbës siç takohen dy persona ose siç njihet ndryshe “High Five”. “-5 ditë”, shkruajnë Fanaticsat në faqen e tyre zyrtare.