Adrenaline - Page 3

​Nisin ndryshimet drastike për shkak të Superligës, vjen vendimi i fundit nga Man. United dhe Arsenali

Manchester United dhe Arsenali kanë dhënë dorëheqje nga Shoqata e Klubeve Evropiane (ECA) dhe Ed Woodward është larguar nga roli i tij në UEFA pasi u zbuluan planet për një Superligë Evropiane. Deklarata e lëshuar të dielën në mbrëmje konfirmoi se 12 klube, përfshirë United dhe Arsenalin, kishin rënë dakord të formonin një kampionat të

Tottenham Hotspur shkarkon Jose Mourinhon

Jose Mourinho nuk do të jetë më menaxher i Tottenham Hotspur. Lajmin për shkarkimin e Jose Mourinhos nga Tottenham Hotspur e ka bërë të ditur “Telegraph.co.uk”. Mourinho u bë pjesë e Tottenhamit në vitin 2019, duke zëvendësuar Maurizio Pocchetinon i cili u shkarkua nga klubi atë sezon. Tottenham qëndron në vendin e shtatë me 50 pikë

​Borussia Dortmundi tregon nëse do të jetë pjesë e Superligës

Skuadrat e Bundesligës gjermane duket se nuk do ta mbështesin krijimin e Superligës së klubeve evropiane. Është Borussia Dortmundi skuadra e cila ka lëshuar një njoftim zyrtar përmes te cilit ka bërë të ditur se do ta bojkotojë këtë iniciativë dhe se dëshiron të zbatojë reformën e planifikuar nga UEFA për Ligën e Kampionëve, përcjell

Superliga e Evropës, UEFA: Do të bëjmë përpjekje që ta ndalojmë këtë projekt cinik

12 klube nga tre liga evropiane kanë vendosur të marrin pjesë në Superligën e Evropës në projektin e gjigantit amerikan JP Morgan në bashkëpunim me DAZN dhe SKY. Klubet që pritet të marrin pjesë në këtë superligë janë: AC Milan, Arsenal , Atletico Madrid, Chelsea, Barcelona, Inter, Juventus, Liverpool, Manchester City, Manchester United, Real Madrid

Gazetarja e pyet për emrin e tij të plotë, përgjigjja e futbollistit të Milanit është befasuese

Milani regjistroi fitore të rëndësishme dje ndaj Genoas në kuadër të Serie A-së. Pas ndeshjes, në prononcim për “DAZN” doli mbrojtësi, Fikayo Tomori. Mes të tjerash, Tomori u pyet nga gazetarja për emrin e tij të gjatë. “Oluwafikayomi Oluwadamilola Tomori” ishte përgjigja e futbollistit me origjinë nga Nigeria. Ndryshe, Tomori është në pronësi të Chelseat,

​Presidenti i UEFA-së i zhgënjyer me Agnellin që mori pjesë ne krijimin e Superligës

Presidenti i UEFA-së Aleksander Ceferin thuhet se është tejet i zhgënjyer me presidentin e Juventusit Andrea Agnelli në lidhje me Superligën e re të klubeve. Juventusi ishte i pari nga tre klubet italiane që njoftuan se kanë rënë dakord të bashkohen në këtë garë të re të dielën. “Zonja e Vjetër” është në mesin e

Zyrtare: Barcelona është njëra nga themelueset e Superligës Evropiane

Barcelona sapo ka deklaruar se ka arritur marrëveshje me 11 klube të mëdha evropiane për krijimin e Superligës. Barcelona ka konfirmuar përmes uebfaqes zyrtare te klubit se ka arritur marrëveshje me 11 klube të tjera të Evropës për krijimin e Superligës Evropiane. Klubi katalanas deklaron klubet themeluese të Superligës presin që të zhvillojnë diskutime me

​UEFA në takim urgjent pas krijimit të Superligës

Krijimi i Superligës nga klubet e mëdha evropiane nuk është pritur mirë nga nga organet e UEFA-së dhe FIFA-së. Reagimi i tyre ndaj kësaj ideje ka qenë i ashpër duke kërcënuar klubet pjesëmarrëse si dhe lojtarët me përjashtim nga të gjitha garat evropiane. Për t’i dhënë një kahje më të qartë kësaj çështje, Komiteti Ekzekutiv

Ky ishte komenti i Klopp për Superligën Evropiane në vitin 2019

Menaxheri i Liverpoolit, Jurgen Klopp nuk duket të jetë ndonjë adhurues i madh i Superlgiës Evropiane. Të paktën nga deklaratat e tij, kjo gjë mund të konstatohet. Klopp u pyet për idenë e Superligës Evropiane në vitin 2019 nga gazeta gjermane, Kicker. Në një intervistë për këtë gazetë, ai mohoi kategorikisht një gjë të tillë,

Nëse klubet e Superligës Evropiane përjashtohen nga LK, këto janë klubet që do ti zëvendësojnë

12 klube tanimë kanë konfirmuar pjësëmarrjen në formatin më të ri të Superligës Evropiane. UEFA, Premierliga, Serie A dhe La Liga kanë lëshuar një deklaratë të përbashkët ku kanë dënuar çdo përpjekje për themelimin e Superligës Evropiane, të cilën e shohin si kërcënim për futbollin evropian. Madje, shtëpia e futbollit evropian ka deklaruar se në

AlbanianEnglishMacedonian