Ftesa e Donald Veshajt për Ilir Shaqirin: Bashkohu me mua! Do fus 100 mijë euro nga vetja për të ndërtuar 4 shtëpi

Donald Veshaj ka reaguar për herë të parë pas përfundimit të Big Brother VIP, ku në përballje me Ilirin, ky i fundit mori çmimin e madh.

Donald Veshaj: Jam munduar që të nxjerr një video për të falenderuar të gjithë njerëzit që më kanë mbështetur realisht. Nuk e di se si mund ti falenderoj të gjithë ata njerëz që më kanë mbështetur. Kanë qenë hshumë. Nuk di se si tjua shpreh mirënjohjen, është ndjenjë fantastike, nuk e kam përjetuar asnjëherë ndjesinë e mbështetjes së njerëzve duke më mbështetur në këtë mënyrë duke shpenzuar lekët e tyre, eurot e tyre për të më dhënë mua një fitore që nuk e mora. Gjithsesi ju përshëndes pafund dhe ju dua shumë.

Do shihemi se e kam një telefon në dorë dhe do kemi video të tjera. E kam zemrën mal. Doja të shtoja që vërtet nuk e fitova çmimin e madh, por kam vendosur që ato 100 mijë euro ti shtoj nga vetja ime për të ndërtuar 4 shtëpi për njerëzit në nevojë, 2 shtëpi në Kosovë dhe 2 shtëpi në Shqipëri.

100 mijë euro që do ti vendos nga vetja ime se është më e pakta që mund të bëj për njerëzit që më kanë përkrahur. Patjetër që do kisha dëshirë që të ftoja dhe fituesin që të më bashkohej në këtë nismë për këtë komb që na ka mbështetur. Unë do ta bëj, kështu që nëse dhe ti do, mund ta bësh me mua.

 

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Dramë në ‘Etihad’, Harry Kane shokon Manchester Cityn

Story i radhës

E vrau kolegu, prek me fjalët e motra e policit të ri: Drita e syve të mi, ma këpute shpirtin

Të fundit nga

Jep dorëheqje Rrahman!

Greva në arsim e zgjatur për pesë javë përfundoi pa asnjë rezultat për mësimdhënësit; nxënësit humbën

AlbanianMacedonianEnglish