Tensionet, Begaj: Dënoj ashpër keqpërdorimin e popullsisë serbe të veriut të Kosovës

Presidenti i Shqipërisë, Bajram Begaj, ka reaguar ndaj sulmeve të grupeve serbe ndaj ushtarëve të KFOR-it në veri të Kosovës.

Begaj ka dënuar ashpër sulmet dhe ka thënë se popullsia serbe në Kosovë po keqpërdoret.

Po ashtu, ai ka thënë se autoritetet në Kosovë duhet të tregojnë maturi e durim dhe se askush nuk mund të vë në pikëpyetje sovranitetin e Kosovës.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Doshi tregon bisedën me Ramiz Alinë: Më tha më tradhëtoi, i besova se ishte malësor

Story i radhës

Kurti flet me Tajanin: Trupat italianë të KFOR-it vepruan guximshëm për të ruajtur paqen

Të fundit nga