​Sot hidhet shorti për gjysmëfinalet e Kupës së Kosovës

Shorti për ndeshjet gjysmëfinale të Kupës së Kosovës në futboll do të tërhiqet sot në orën 12:00, në selinë e Federatës së Futbollit të Kosovës.

Pjesëmarrjen në këtë fazë të garave e kanë siguruar Llapi, Prishtina, Gjilani dhe Vushtrria.

Në këtë fazë ndeshjet luhen me sistem vajtje-ardhje.

Siç dihet fituesi i Kupës e siguron pjesëmarrjen në garat evropiane për edicionin 2023/24.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Parashikimi i motit/ Vranësira dhe reshje shiu, ulen temperaturat

Story i radhës

Vazhdon seanca gjyqësore për spitalin modularë në Tetovë

Të fundit nga