Vazhdon seanca gjyqësore për spitalin modularë në Tetovë

Sot me fillim në ora 10:00 duhet të mbahet seanca gjyqësore për djegien e spitalit modular në Tetovë ku humbën jetën 14 persona. Në seancën e fundit që u mbajt më 2 mars, gjykatësi kërkoi nga avokatët e mbrojtjes që për sot të tregojnë se për cilat rrethana janë propozuar dëshmitarë nga ana e tyre. Gjykatësi i rastit në fjalë ka caktuar dhe dy terminë tjera për seanca gjyqësore, më 4 dhe 25 prill.

Procesi gjyqësor për zjarrin në spitalin modular në Tetovë që ndodhi më 8 shtator 2021 kur humbën jetën 14 persona dhe dhjetëra të tjerë u lënduan ka filluar më 7 dhjetor të vitit 2022.

Burimi: ALSAT

Story i mëparshëm

​Sot hidhet shorti për gjysmëfinalet e Kupës së Kosovës

Story i radhës

Aksidenti i rëndë me një viktimë në Fushë-Krujë, policia del me reagimin zyrtar

Të fundit nga