Pas mesnate u liruan çmimet e derivateve të naftës

Benzinat pas mesnate u liruan për dy denarë për litër, ndërsa çmimi i dizelit u lirua për tre denarë.

Nga data 18.3.2022, ora 00:01 çmimet maksimale të derivateve të naftës janë:

Benzinë për motorë EUROSUPER BS – 95 79,50 (denarë/litër)

Benzinë për motorë EUROSUPER BS – 98 81,50 (denarë/litër)

Naftë për motorë EURODIZEL BS (D-E V) 76,00 (denarë/litër)

Vaj për Djegie Ekstra i Lehtë 1 (EL-1) 72,50 (denarë/litër)

Mazut М-1 SU 54,521 (denarë/kilogram)

Story i mëparshëm

BE, pa hezitim t’u kërkojë 5 shteteve të cilat ende nuk e kanë njohur Dardaninë, ta bëjnë sa më parë

Story i radhës

Baton Haxhiu, spiun i Sllobodan Millosheviqit, patericë e Hashim Thaçit dhe Edi Ramës

Të fundit nga

AlbanianMacedonianEnglish