Nga 51 federata, vetëm shtatë janë licencuar deri tani

Është interesant se nga 51 federata sportive, është një numër shumë i vogël që janë licencuar deri me tash.

Vetëm shtatë federata janë licencuar nga Ministria e Kulturës, Rinisë dhe e Sportit të Kosovës.

Federatat e licencuara janë: Hendbolli, xhudo, mundja, pingpongu, sporti shkollor, volejbolli dhe triatloni. 

Cili do të jetë fati i federatave tjera, mbetet të shihet në ditët e ardhshme. Nëse nuk licencohen, do të janë në një gjendje para kapitullimit si sport.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Këto vende do të mbesin pa rrymë nesër dhe pasnesër

Story i radhës

Dendias poston foto nga dreka me Ramën në Tiranë

Të fundit nga

AlbanianMacedonianEnglish