Moti gjatë ditëve të ardhshme në Maqedoni

Siç njoftojnë nga Drejtoria për Punë Hidrometeorologjike, moti nesër do të jetë kryesisht nxehtë, ndërsa kushte për reshje të shiut do të ketë pasdite në pjesën perëndimore të vendit.

Nën ndikimin e klimës së ftohtë, të martën do të ketë mot të vranët me erë dhe me reshje të kohëpasdkohshme të shiut, ndërsa në pjesët malore reshjet do të jenë në formë të borës.

Po ashtu do të fryjë erdhe erë në drejtim verior që do të jetë deri të enjten, ndërsa temperaturat do të zvogëlohen gjatë ditëve të ardhshme.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

LSDM: OBRM-PDUKM bllokon ligj të cilin nuk e kanë lexuar

Story i radhës

Lewandowski arrin numrin e frikshëm të golave

Të fundit nga

AlbanianMacedonianEnglish