LSDM: OBRM-PDUKM bllokon ligj të cilin nuk e kanë lexuar

Nëpërmjet një njoftimi të LSDM-së thuhet se OBRM-PDUKM bllokon një ligj që nuk e ka lexuar dhe se me këtë dëshmon se ja arritur në kulmin e destruksionit.

“Nëse kanë të paktën pak kujdes ndaj mësimdhënësve, OBRM-PDUKM në vend të bllokimeve, duhet të lexonin ligjin”, thonë nga LSDM.

Ata shtojnë se OBRM-PDUKM nuk dëshiron se me rritjen e pagave mesatare do të rritet edhe paga e mësimdhënësve dhe profesionistëve në shkollat fillore dhe të mesme.

Sipas tyre, në vend të bllokimeve dhe demantimeve nga ana e OBRM-PDUKM-së duhet të lexojë ligjin dhe të mos bllokojnë.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Basha: Qeverisë i kanë shpërthyer ujërat e zeza, incineratorët u kanë vjedhur shqiptarëve 430 mln euro

Story i radhës

Moti gjatë ditëve të ardhshme në Maqedoni

Të fundit nga

AlbanianMacedonianEnglish