Millosheviqi e humbi Kosovën me luftë, mirëpo Vuçiqi me Ballkanin e hapur, ia mori Ramës Shqipërinë.

Pikat kryesore të Ballkanit të hapur në Ohër janë, TURIZMIi- okupimi i bregdetit shqiptarë me KULTURË- të popujve sllave.

Atë që donte ta bënte Millosheviqi me luftë për bashkimin e serbëve në një shtet me intelegjencën politike e bën, Aleksandar Vuçiqi, me Ballkanin e

hapur, me projektin e gjashtë shteteve ballkanike Vuçiqi paqërisht bashkon serbët e Bosnjë-Hercegivinës, Malit të Zi dhe maqedonasit që më shumë e duan popullin serb sesa popullin e vetë me Serbinë

Derisa Millosheviqi bëri luftë për të  okupuar Kosovën, Vuçiqi me Ballkanin e hapur doli më i mençur, ai jo që nuk e jep Kosovën, por me Ballkanin e hapur mori  edhe tërë Shqipërinë.

Me Ballkani i hapur, Vuçiqit, tërë trojet shqiptare i futi nën Serbi.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

​Ukraina paraqet tetë raste të tjera për krime lufte kundër Rusisë

Story i radhës

Përdoruesit e Instagram mund të fiksojnë foto dhe video në krye të listës së postimeve

Të fundit nga

AlbanianMacedonianEnglish