Kosova nis procedurën e shpronsimeve për rrugën Tetovë-Prizren

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti ka njoftuar sot çuarjen përpara të projektit për ndërtimin rrugës që do ta lidhë Tetovën me qytetin e Prizrenit. Kurti ka shpjeguar sot se në Qeveri ka kaluar vendimi për nisjen e proceduarve për shpronsimin e pronarëve që kanë toka në trasenë ku është planifikuar që të kalojë rruga, e cila nga zyrtarët e dyja vendeve është cilësuar si projekt që do të lehtësojë edhe më tej qarkullimin e qytetarëve dhe të banorëve në të dy anët e kufirit.

Albin Kurti

“Kemi miratuar vendimin preliminar për shpronësimin e pronave për ndërtimin e rrugës shtetërore që e lidhë Kosovën me Maqedoninë e Veriut, për të krijuar lehtësi në qarkullimin e mallrave ndërmjet dy shteteve” /SHENJA/ 

Story i mëparshëm

ITShKSh, vizitë në Manastirin e Shën Mbigurit

Story i radhës

Sot do të ndryshohen çmimet e karburanteve në RMV

Të fundit nga

AlbanianMacedonianEnglish