KDI organizon diskutim për reformën në drejtësi dhe rolin e Kuvendit të Kosovës

Instituti Demokratik i Kosovës (KDI) organizon diskutimin e parë publik për të analizuar rolin dhe kapacitetet e Kuvendit të Kosovës për të trajtuar “vettingun” dhe iniciativat e tjera ligjore që ndërlidhen me reformën në drejtësi.

Në këtë diskutim janë të ftuar pjesëmarrës nga Qeveria, sektori i drejtësisë, pjesëtarë të shoqërisë civile e medias dhe përfaqësues diplomatik në Kosovë.

KDI do të publikojë edhe Analizën “Reforma në Drejtësi: në kërkim të konsensusit”.

Tryeza mabahet në Hotel “Swiss Diamond”, Prishtinë duke filluar nga ora 14:00.

Story i mëparshëm

Dita nis me kthjellime, si do të ndryshojë moti orët në vijim

Story i radhës

​Zelensky rrugës drejt SHBA, ja dhurata për Joe Biden

Të fundit nga

AlbanianMacedonianEnglish