Grubi: 75 milionë denarë për Komunën e Çairit, investim në dy projekte kapitale

Në seancën e sotme qeveritare janë ndarë 75 milionë denarë për investime në Komunën e Çairit.

Marketing

Lajmin e ka bërë të ditur zëvendëskryeministri i parë, Artan Grubi i cili ka sqaruar për opinionin dhe projektet konkrete ku do të investohen këto mjete.

Njoftimi i plotë:

“Projektet kapitale vazhdojnë të realizohen edhe në komunën e Çairit.
Më në fund, në seancën e sotme qeveritare kemi ndarë 75 milionë denarë edhe për komunën e Çairit edhe atë:
– 25 milionë denarë për rikonstruimin e sallës së djegur “Partizan”, dhe
– 50 milionë denarë për pishinën e re poashtu në Çair.
Të dy këto projekte kapitale do të jenë në shërbim të qytetarëve, si nevojë thelbësore për të gjithë banorët e komunës së Çairit dhe jo vetëm”, shkruan Grubi.

Story i mëparshëm

Rrahet brutalisht “Babagjyshi” në Kroaci, sulmuesi dyshohet se është ushtar

Story i radhës

Shqiptarët e Shkupit të shqetësuar për situatën në veri e Kosovës (VIDEO)

Të fundit nga

AlbanianMacedonianEnglish