Shqiptarët e Shkupit të shqetësuar për situatën në veri e Kosovës (VIDEO)

Shqiptarët që jetojnë në Shkup po i përcjellin me vëmendje të plotë zhvillimet në veri të Kosovës.

Marketing

Ata thanë se Policia e Kosovës duhet të jetë më vigjilente se kurrë, derisa duhet marrë masa ndaj serbëve që kanë vendosur barrikada tash e 15 ditë, duke i rrezikuar kështu bashkëkomasit e tyre që jetojnë në atë pjesë, njofton Klan Kosova.

Disa thanë se zgjidhja mund të arrihet vetëm nëse krerët e shteteve ulen në tryezë të dialogimit, derisa rol të rëndësishëm sipas shqiptarëve të Maqedonisë së Veriut ka edhe bashkësia ndërkombëtare, që sipas tyre duhet të ndërhyjë në kësi raste, para se situata të eskalojë.

YouTube video
Story i mëparshëm

Grubi: 75 milionë denarë për Komunën e Çairit, investim në dy projekte kapitale

Story i radhës

E talentuar dhe joshëse/ Cila është aktorja që do të jetë pjesë e BBV

Të fundit nga