Gotze synon transferimin në Premier League

Mario Gotze është duke synuar një transferim në Premier League.

Ylli gjerman ka bërë paraqitje tejet të mira me skuadrën e PSV Eindhoven, dhe një gjë e tillë mund t’i ndihmojë për një tjetër lëvizje në karrierën e tij.

Gotze ka thënë se një kalim në Premier League do ta joshte shumë atë, derisa ai synon të plotësojë ëndrrën për të fituar Champions Leaguen.

“Gjithmonë kam thënë se misioni im është të fitoj Champions Leaguen. Kjo është diçka që akoma dua ta arrijë”, ka thënë Gotze.

“Unë dua, por nuk kam nevojë. Mendoj se kompeticioni është i jashtëzakonshëm”, shtoi ai. “Premier League është ligë e balancuar dhe më joshë”, shtoi mes tjerash ylli gjerman.

Mario Gotze është heroi i Gjermanisë i vitit 2014, kur shënoi golin e fitores në finalen e Kupës së Botës.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Publikohen pamje me dron nga Mariupoli – tym dhe ndërtesa të shkatërruara

Story i radhës

Koronavirusi në Shqipëri/ MSH publikon shifrat: 26 qytetarë të infektuar dhe asnjë humbje jete në 24 orët e fundit

Të fundit nga

AlbanianMacedonianEnglish