Publikohen pamje me dron nga Mariupoli – tym dhe ndërtesa të shkatërruara

Forcat ruse kanë penguar një tjetër autokolonë me ndihma humanitare të arrijë në qytetin e rrethuar të Mariupolit.

Karvani i ndihmave nuk arriti në qytet për herë të dytë në 24 orë pasi forcat ruse e bllokuan atë që të shkonte drejt qytetit, tha nënkryetari i zyrës presidenciale të Ukrainës, shkruan Sky news, përcjell “Bota sot”.

Qyteti ka qenë i rrethuar për një javë e gjysmë, duke lënë shtëpitë të pluhurosura dhe njerëzit të dëshpëruar për ushqim, ujë, ngrohje dhe ilaçe.

Këto fotografi me dron tregojnë shkallën e dëmtimit:

Image

Fotot me dron tregojnë shkallën e dëmtimit gjatë rrethimit të Mariupolit

Image

Fotot me dron tregojnë shkallën e dëmtimit gjatë rrethimit të Mariupolit

Image

Fotot me dron tregojnë shkallën e dëmtimit gjatë rrethimit të Mariupolit

Image

Fotot me dron tregojnë shkallën e dëmtimit gjatë rrethimit të Mariupolit

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Festë për popullin apo për oligarkët?

Story i radhës

Gotze synon transferimin në Premier League

Të fundit nga

AlbanianMacedonianEnglish