Dëshironi rroba të freskëta, shpëtimin e gjeni tek sheqeri

Jo të gjithë e dinë, por sheqeri, përveç shijes së ëmbël dhe vlerave të larta kalorike, ka edhe disa avantazhe të tjera.

Sheqeri vepron si një freskues i rrobave.

Zhysni rrobat në ujin në të cilin keni shtuar 3 lugë gjelle me sheqer për të parë ndryshimin. Prisni disa orë dhe më pas lani rrobat si zakonisht.
Kjo metodë parandalon zbehjen e pëlhurave dhe përmirëson ngjyrën natyrale.

Kjo do të funksionojë mirë për rrobat e bardha, të zeza ose me ngjyrë.

Nëse nuk keni aq shumë kohë shtoni sheqerin në lavatriçe në pjesën e detergjentit ose direkt në kazan. Kjo mjafton për të zgjatur pamjen e bukur të veshjeve.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Suedia heq kufizimet për të huajt

Story i radhës

Eriksen: Edhe me këtë gjendje, nuk ka kufij

Të fundit nga