10 raste të reja dhe asnjë vdekje nga Covid-19 në Kosovë

Gjatë 24 orëve të fundit, në Kosovë janë regjistruar 10 raste të reja me Covid-19 dhe asnjë vdekje. Ministria e Shëndetësisë bën me dije se sot janë shëruar 13 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 224.597. Në total numri i rasteve aktive është 403.

Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1.826.987 doza të vaksinës. Deri më sot 822.309 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë. Deri më sot janë dhënë 101.960 doza përforcuese dhe doza të treta të vaksinës kundër COVID-19./albeu.com

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Xhaferi drejtuar policëve: Bëhuni dera e parë në të cilën do të trokasin qytetarët, numri i parë në të cilin do të telefonojnë

Story i radhës

Osmani: Bllokimi i kuvendit dëmton fillimin e bisedimeve

Të fundit nga