Osmani: Bllokimi i kuvendit dëmton fillimin e bisedimeve

Minsitri i jashtëm Bujar Osmani me vlerësim se bllokimi i kuvendit dëmton proceset integruese.

“Ky tentim për bllokim të kuvendit e çon ujin në mullirin e atyre që kërkojnë alibi se RMV është ajo e cila nuk është konstruktive në këtë proces, nuk mund të implementojë pjesë të obligimeve të saja dhe nuk është e gatshme për BE-në. Mendoj që është vendim i gabuar i opozitës, kërkoj që ta rishqyrtojnë në interes të shetetit, në interes të qytetarëve. Kam komunikim të vazhdueshëm me miq nga komuniteti ndërkombëtarë dhe ata thonë është e pa parë në botë që në kushte të krizës më të madhe në botë, që në kushte të krizës më të madhe gjeo politike, të sigurisë energjetike, ekonomike ju të keni vëetëm një prioritet, si të vimë në pushtet” – deklaroi Bujar Osmani.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

10 raste të reja dhe asnjë vdekje nga Covid-19 në Kosovë

Story i radhës

Osmani: Më 2 qershor nis dialogu strategjik SHBA-RMV

Të fundit nga