​Zelensky diskutoi me Modi, pret pjesëmarrjen e Indisë në zbatimin e “formulës së paqes”

Presidenti ukrainas Volodymyr Zelensky tha sot në një bisedë telefonike me kryeministrin indian Narendra Modi se pret pjesëmarrjen e Indisë në zbatimin e “formulës së paqes”.

“Kam pasur një bisedë telefonike me kryeministrin Narendra Modi dhe i urova një presidencë të suksesshme të G20-ës”, shkroi Zelensky në Twitter.

Ai kujtoi se në samitin e G20 shpalli “formulën e paqes”.

Tha se tani po mbështet në pjesëmarrjen e Indisë në zbatimin e saj.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Edita Tahiri: Tensionet për fajin e Albin Kurtit! Beogradi po i fryn zjarrit por Kosova s’është vetëm

Story i radhës

Si ta kuptoni nëse partneri juaj interesohet vërtet për ju?

Të fundit nga

AlbanianMacedonianEnglish