Vetëm për të qëndruar kryetar, Sela po e shkatërron ASH-në!?

Ziadin Sela do të kandidojë për mandatin e tij të dytë në krye të Aleancës për Shqiptarët (ASH), në Kongresin e partisë që do të mbahet më 27 mars të këtij viti. Këtë e bëjnë të ditur burime partiake të mirëinformuar, të cilët thonë se ky veprim i Selës po e shkatërron ASH-në, shkruan desk.al

Nga aty bëjnë të ditur se Sela ka reteruar nga qendrimi i tij fillestar se nuk do kandidohet edhe për një mandat në krye të ASH-së. E gjithë kjo, falë presionit të sktrukturave të vjetra të cilat me ardhjen eventuale të Arben Taravarit ne krye te ASH nuk do gjenin vendin e vet në parti, si rezultat i prurjeve të reja që mund te ndodhin.

“Kjo ide plasohet me mospërçarjen e partisë, e nga ana tjetër nga strukturat aktuale do të largohen një numër i konsiderueshëm i anëtareve, të cilet nuk besojnë në fitore me Ziadin Selen në krye të ASH”, thotë burimi ynë.

Largimi i fundit për shkak të ndodhive të fundit në ASH dhe të kryetarit Sela, ishte ajo e Shefik Durakut ditën e djeshme.

Story i mëparshëm

Сали: Има пациенти со ковид кои се жртви на пропаганда и теории на заговор

Story i radhës

Sekretarja e Jashtme britanike: Pushtimi i Ukrainës do të ishte gabim i madh

Të fundit nga