Ukraina, shtetasve të vet: Largohuni nga Rusia menjëherë!

Ukraina u ka thënë qytetarëve të vet që të e mos vizitojnë Rusinë, derisa çdo ukrainas që ndodhet atje u paralajmëruan që të largohen menjëherë.

“Ministria e Jashtme rekomandon që qytetarët e Ukrainës të mos udhëtojnë në Federatën Ruse dhe ata që ndodhen në këtë vend të largohen menjëherë nga territori i saj”, thuhet në një deklaratë, raporton BBC.

Ky veprim mund të prekë disa milionë shtetas ukrainas, të cilët thuhet se jetojnë në Rusi.

Situata vazhdon të mbetet e tensionuar.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Bashkimi Evropian mbron Ukrainën nga sulmet kibernetike

Story i radhës

Brenda laboratorit të drogës në mullirin e Shirokës (VIDEO)

Të fundit nga

AlbanianMacedonianEnglish