Taravarin dhe Selen i perçanë ambicja dhe VMRO DPMNE

Partia maqedonase VMRO-DPMNE ku ditë më parë ka filluar me bllokimin e punës së Kuvendit në Republikën e Maqedonisë së Veriut duke kushtëzuar me zgjedhjet e parakohshme Parlamentare.

Ku menjëherë pasi ata e bënë publike këtë qëndrim , ishte Lëvizja Besa e Bilall Kasamit ajo që iu bashkua kësaj nisme.
Mirëpo edhe brenda Aleancës për Shqiptarët duket se këto qëndrime janë të dyzuara .Kjo vjen nga vetë krerët ose dy figurat më të rëndësishme të partisë Ziasin Sela dhe Arben Taravari.

Në vijë të kësaj është vetë kreu i Komunës së Gostivarit dhe tashmë nënkryetar i kësaj partie që ka qenë pro VMRO-së në frontin e përbashkët për bllokimin e punës së Kuvendit .Në anën tjetër vetë lideri Ziadin Sela është kundër kësaj nisme.

Përçarja në këtë parti egziston edhe më herët ku kreu i Gostivarit deshi të bëhet Lider I partisë por në kongres vendosën që të mbetet edhe një mandat Sela.

Ditët në vijim pritet të ketë më shumë zhvillime brenda këtij subjekti opozitarë ndërkohë që nuk dihet si do ndikojnë këto qëndrime pro dhe kundër brenda një partie rreth cështjeve të lartëpërmendura./indeks.mk

Story i mëparshëm

Kovaçevski: Ia dolëm të arrijmë një marrëveshje të rëndësishme për të punësuarit në arsim

Story i radhës

Kryeministrja serbe sot për vizitë zyrtare në Shkup

Të fundit nga