Southamptoni mbyll pjesën e parë në epërsi kundër Cityt

Ka përfunduar pjesa e parë në ndeshjen mes skuadrës së Southampton dhe kampionit aktual anglez Manchester City, ku nikoqirët hynë drejt zhveshtores me epërsi minimale.

Pas 45’ minutave lojë të zhvilluara, skuadra e Southampton gjen vetën në epërsi minimale prej 1:0 kundër Manchester Cityt.

Golin e vetëm në këtë pjesë të parë, dhe të epërsisë së Southampton e shënoi mbrojtësi i krahut të djathtë Kyle Walker-Peters, i cili shënon në miunutën e 7’ për 1:0.

Rezultati i pjesës së parë është 1:0 në favor të Manchester Cityt.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Basha i përgjigjet akuzave të Berishës: Unë dhe PD jemi kundër projektit fantazëm të Portit të Durrësit

Story i radhës

Të martën në Sofje mbahet mbledhja qeveritare mes RMV-së dhe Bullgarisë

Të fundit nga