Southampton i gatshëm të bëjë ofertë rekorde për Brojën

Southamptoni planin të bëjë një ofertë rekorde prej 25 milionë funte (afro 30 milionë euro) për transferimin e sulmuesit shqiptar Armando Broja nga Chelsea. Këtë e ka bërë të ditur gazetari i njohur për transfere Fabrizio Romano.

Southamptoni nuk ka transferuar asnjëherë ndonjë lojtarë më shtrenjtë.

Oferta pritet të bëhet së shpejti.

Broja është huazuar te Southamptoni nga Chelsea.

Broja 20-vjeçar këtë stinor ka shënuar shtatë gola dhe asistuar një në 21 ndeshje në të gjitha garat.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Përparësitë e çifteve që zgjedhin të jetojnë në shtëpi të ndryshme

Story i radhës

Basha: Të rinjtë e FRPD kanë zgjedhur të ardhmen

Të fundit nga