Shtyhet debutimi i Albin Tahirit në LOD, shkak erërat e forta

Nuk ka filluar ashtu siç ishte paraparë gara e lëshimeve në skijimin alpin të Lojërave Olimpike Dimërore Pekini 2022.

Kjo ka ndodhur për shkak të erërave të forta në këtë vend dhe si rrjedhojë nuk është zhvilluar as gara e skitarit nga Kosova Albin Tahiri, raporton KosovaPress.

Tahiri është dashur të garonte në orët e hershme të mëngjesit të së dielës, por kjo nuk ndodhi. Fillimisht kjo garë u shty për disa orë, por për shkak të mos përmirësimit të motit, ajo y shty sërish dhe do të zhvillohet të hënën.

Albin Tahiri pritet të bëjë lëshimin e parë të hënë në orë 05:00.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Министерство за правда: „Негативно мислење“ е грешна формулација во предлог Законот за граѓанска одговорност

Story i radhës

Test: Sfera juaj e preferuar e kristalit, do t’ju sjellë një mesazh për të ardhmen!

Të fundit nga

Rodri parashikon finalen

Para finales së Ligës së Kampionëve kundër Interit, mesfushori i Manchester Cityt, Rodri ia besoi ndjenjat