Shtrenjtohen çmimet e derivateve të naftës

Komisioni Rregullator për Energjetik ka vendosur që të shtrenjtohen çmimet e derivateve të natës pas mesnate.
Çmimet e EUROSUPER BS-95, EUROSUPER BS-98 dhe EURODIZEL do të shtrenjtohen për 1.50 denarë.
Në bazë të vendimit një litër EUROSUPER BS-95 do të kushtojë 83,50 denarë, ndërsa një litër EUROSUPER BS-98 do të kushtojë 85,50 denarë për litër.
Një litër EURODIZEL do të kushtojë 87,50 denarë.
Çmimi i Vajit të Lehtë për Amvisëri shtrenjtohet për tre denarë. /SHENJA/

Story i mëparshëm

Kovaçevski: Shtyerja e negociatave me BE-në krijon destabilitet në rajon

Story i radhës

Ministrja e ekonomisë: Pushtimi i Rusisë i ka kushtuar Ukrainës rreth 565 miliardë dollarë deri më tani

Të fundit nga

AlbanianMacedonianEnglish