Shkrumbohet banesa në Shkodër, shpëtojnë mrekullisht çifti i bashkëshortëve, por mbeten “në qiell të hapur”

Një shtëpi njëkatëshe është djegur rreth orës 19:00 në Samrisht të Dajçit.

Në të banonin Pjetër Mhilli dhe bashkëshortja e tij.

Megjithëse pati ndërhyrje të zjarrëfikëses nga Shkodra, nuk u arrit që shtëpia të shpëtohej dhe gjithçka u shkrumbua.

Familja Mhilli është strehuar tek të afërmit. Kërkohet ndërhyrja e ekspertëve, për të identifikuar shkaqet e rënies së zjarrit.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Ka kohë që nuk po vlon, ku gjendet Aziz Salihu? 

Story i radhës

Festat e fundvitit, MPB thirrje qytetarëve për kujdes

Të fundit nga

AlbanianMacedonianEnglish