SHBA mbështet zgjatjen e mandatit të organeve të vetingut: Shqipëria e vendosur drejt integrimit në BE

Shtetet e Bashkuara të Amerikës mbështesin projekt-amendamentin për zgjatjen e mandatit të organeve të vetingut në Shqipëri.

Me anë të një postimi në Tëitter, ambasada amerikane në Tiranë thotë se ky amendament e mban Shqipërinë në rrugën drejt anëtarësimit të BE-së.

Postimi i ambasadës së SHBA-së:

SHBA mbështesin integrimin e Shqipërisë në Bashkimin Europian, dhe janë dakord se mbështetja për amendamentin kushtetues për zgjatjen e vetingut e mban Shqipërinë me vendosmëri drejt rrugës së anëtarësimit. Vazhdoni të ecni përpara.

Më herët edhe Bashkimi Europian ka shprehur mbështetjen e saj për zgjatjen e mandatit të organeve të vetingut.

Me anë të një postimi në rrjete sociale, BE e konsideron një hap të rëndësishëm paraqitjen e këtij projekt-amendamenti.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Irani u kualifikua për herë të 6-të në histori në një Kupë Bote

Story i radhës

Manxhuka: Nga opozita, pothuajse askush nuk ishte në seancën për pandeminë

Të fundit nga