Sami Kanaqi, kryetar i ri i Shoqates Kraja

STATEN ISLAND: Me datën 23 Janar Shoqata Kraja mbajti mbledhjen për zgjedhjet të pergjithshme me ç’rast u formua këshilli dhe kryesia.

Në faqen e saj zyrtare në rrjetin social Facebook, Shoqata Kraja , njofton se me datën 23 Janar 2022, në ambijentet e lokalit Nino’s Restaurant në Staten Island NY, është mbajtur mbledhja për zgjedhjet e përgjithshme të Shoqatës Kraja.

Po simbas këtij informacioni formal, thuhet se në këto zgjedhje përmes një procesi të hapur kan paraqitur kandidaturat e tyre për kryetar apo pozita tjera brenda Shoqatës, dhe më pas është votuar edhe për Kryetarin e ardhshëm, këshillin dhe strukturat drejtuese!

Mbas procesit zgjedhor, Sami Kanaqi është zgjedhur kryetari i ri i Shoqates Kraja, duke marrë detyrën e kryetarit mbas mandatit të përfunduar dy vjeçar të kryetarit Mirsad Kovaçi.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Horoskopi nga Paolo Fox, 25 Janar 2022

Story i radhës

Osmani takohet me homologen bullgare, Gençovska! Flitet për dialogun politik Shkup-Sofje

Të fundit nga