PSG dëshiron ta shesë Neymarin në verë

Kanë qenë disa ditë të vështira për Neymar në PSG. Ai duhej të dilte dhe të mohonte një përleshje të raportuar me Gianluigi Donnarumma pas humbjes kundër Real Madridit. 

Por ky është problemi më i vogël i tij sipas gazetarit të njohur Romain Molina. Ai ka informacione për emirin e Katarit dhe se sa është ngopur me yllin brazilian. 

Janë shumë çështje që nuk përkthehen se sa i kushtoi Neymar PSG-së kur u largua nga FC Barcelona në vitin 2017. Duke filluar nga marrëdhënia e dobët që Neymar ka me klubin, lëndimet e vazhdueshme të lojtarit, problemet e tij të shumta jashtë fushës. 

Lista thjesht vazhdon dhe ai nuk e kthen vlerën e tij monetare me rezultatet në fushë. Kjo është hera e pestë që PSG nuk mund të fitojë UEFA Champions League me Neymar si yllin e tyre më të madh.

Të mërkurën e kaluar kundër Real Madridit, ai dhe Messi nuk ishin në gjendje të prodhonin ndikimin që u kërkohej dhe kjo situatë ka arritur në një pikë pa kthim. 

Sipas këtij raporti, emiri tashmë ka marrë vendimin e tij për të shitur Neymar verën e ardhshme pa përjashtim. Ardhja e yllit brazilian te PSG mund të konsiderohet si gabimi më i madh i transferimeve në historinë e klubit për sa i përket objektivit kryesor që ata kishin duke e sjellë atë.

Pronari i klubit është i gatshëm ta largojë atë nga skuadra dhe ta shesë te ofertuesi më i lartë, ndërkohë që ata mund të marrin ende një pjesë të parave të shpenzuara në vitin 2017. Edhe pse 222 milionë euro janë të pamundura për t’u marrë, ata munden të paktën ta shesin për pak më pak se 100 milionë euro. 

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Ekipi i madh anglez interesohet për Lewandowskin, e dëshiron në verë

Story i radhës

Marina ekspozon gjoksin bombastik dhe këmbët seksi

Të fundit nga