Pse qytetarët besojnë më shumë tek ish kryeministrat Zaev dhe Gruevski? – Fatmir Bytyqi komenton

Shkup, 19 Dhjetor – Zëvendëskryeministri Fatmir Bytyqi mendon se është e natyrshme që qytetarët ende të kenë besim tek ish kryeministri Zoran Zaev, ndërsa nuk dëshiron të komentojë për ish kryeministrin NIkolla Gruevski sepse sipas tij, nuk ia vlen. AI thotë se për Gruevskin e ka mendimin e njjet siç e ka pasur para vitit 2016.

 

“Një kryeministër që të privon nga liria e të shpehurit, liria e të vepruarit, kap të gjitha poret e e zhvillimit të shtetit mendoj se nuk duhet të meritojë çfarëdo komenti, aq më pak nga një bartës funskioni siç jam unë”, u shpreh Bytyqi.

Burimi: zhurnal.mk

Story i mëparshëm

Zgjedhja e kreut të ri të SPAK, deputeti i PD: Përplasje mes modelit amerikan dhe autokratik

Story i radhës

Të gjitha njoftimet për bomba në shkollat ​​e Shkupit janë të rreme

Të fundit nga

AlbanianMacedonianEnglish