Presidenti i FVK-së, Bahri Gjinovci: “Bota sot” ka qenë dhe vazhdon të jetë një dritare e sportit të Kosovës

Bahri Gjinovci, president i Federatës së Volejbollit të Kosovës, uron 27 vjetorin e gazetës kombëtare “Bota sot”. 

Gjinovci thotë se “Bota sot” ka qenë dhe është afër me sportistët dhe një dritare e fuqishme e informimit.

“Së pari shfrytëzoj rastin të ju uroj përvjetorin e gazetës ‘Bota sot’, duke ju uruar punë të mbarë e suksese në vazhdim.

‘Bota sot’ ka qenë dhe vazhdon të jetë një dritare e sportit të Kosovës, ku nëpërmjet saj opinioni çdo herë është informuar për më të rejat e sportit dhe jo vetëm.

Gazeta ‘Bota sot’ çdo herë ka qenë afër sportistëve dhe njerëzve të sportit, duke kultivuar në mënyrë pozitive komunikimi.

Ne urojmë që kjo mënyrë e punë të kultivohet dhe të zhvillohet edhe në të ardhmen, në shërbim të ngritjes së sportit dhe sportistëve. Shëndet dhe suksese në punën tuaj!”, uron Gjinovci.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Si u prish miqësia për koncerte! Dafina Zeqiri heq nga “lista” Taynën dhe e zëvendëson me Kidën, reperja merr hak dhe e “zhduk” nga…

Story i radhës

Cili do të jetë kapiteni i ri i Interit në mungesë të Handanoviç?

Të fundit nga

AlbanianMacedonianEnglish