Po mendoni t’i prisni balluket? Ju nuk keni pse t’i prisni, nëse e përdorni këtë truk!

Në vazhdim po ju japim disa truke që mund të përdorni për të kontrolluar nëse balluket janë një zgjedhje e mirë për ju

Këtë truk të mrekullueshëm, një parukiere e ka shpërndarë në Instagram, ku ka treguar se si të bëhen “balluke të rreme”, pra ju duhen vetëm karfica flokësh dhe durim.

Si fillim, ndani flokët në pjesën e përparme në formë të shkronjës V dhe krijoni balluke të rreme me ato floke.

Hapi tjetër është ta “palosni” atë pjesë të flokëve përgjysmë dhe t’i krihni, duke u kujdesur për gjatësinë e dëshiruar të ballukeve.

Mbërtheni flokët me karfica të holla që janë më të ngjashme me ngjyrën e flokëve tuaj natyralë.

Stilizoni pjesën tjetër të flokëve tuaj në mënyrë që karficat të mos duken, dhe këtë mund ta bëni duke i lidhur flokët në një topuz të lartë dhe të çrregullt.

Kjo i bën balluket të duken më realiste.

Shikoni videon:

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Evropa mund të hyjë së shpejti në një ‘periudhë të gjatë qetësie’ në pandemi, thotë OBSH

Story i radhës

Pyetet për Haaland, ja përgjigja e Laportas

Të fundit nga