Përmbyset autobusi turistik në Brazil, 2 të vdekur dhe 40 të plagosur

Dy persona humbën jetën dhe 40 të tjerë u plagosën kur një autobus turistik u përmbys në Pelotas, një qytet në shtetin jugor të Brazilit Rio Grande do Sul.

Të dyja viktimat ishin gra, njëra e moshës 42 dhe tjetra 70 vjeç.

Autobusi u përmbys përgjatë autostradës federale BR-116 pasi shoferi u përpoq të shmangte një përplasje kokë më kokë me një motoçikletë pa drita të ndezura.

Autobusi po çonte vizitorët nga Santa Vitoria do Palmar në Caxias do Sul, ku festohet Festivali Kombëtar tradicional i Rrushit.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Shmyhal: Ukraina ka nevojë për 37 miliardë dollarë ndihmë këtë vit

Story i radhës

Blerona Zeqiri e bën dimrin verë me imazhet e fundit

Të fundit nga