​Orteku në Austri shkakton vdekjen e dhjetë personave

Një ortek ka lënë të vdekur sot rreth dhjetë persona në një vendpushim skish në Austri, raporton agjencia austriake e lajmeve APA.

Një ortek varrosi me borë një pjesë të vendpushimit të skive Lech/Zuers në Austrinë perëndimore, tha APA, duke shtuar se një person u shpëtua.

Aksidenti ka ndodhur rreth orës 15:00 dhe menjëherë në vendin e aksidentit janë dërguar disa helikopterë me ekipe shpëtimi.

“Ne po bëjmë gjithçka që është e mundur për të shpëtuar njerëzit”, thuhet në një deklaratë nga komuna e Lech.

Në kërkim po marrin pjesë rreth 100 persona dhe ekipet e shpëtimit kanë kërkuar helmeta me drita të montuara për të vazhduar kërkimet për viktimat edhe në errësirë.

Burimi: GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Pioli bëhet gati për një 2023 në sulm

Story i radhës

Te Man City besojnë

Të fundit nga

AlbanianMacedonianEnglish