Një nga objektivat kryesor të Bayernit

Bajerni vazhdon të punojë për skuadrën e sezonit të ardhshëm. Përveç Nousair Mazraui, bashkëlojtari i Ajaksit, Rian Gravenberh, thuhet gjithashtu se do të kalojë me kampionët e Gjermanisë.

Këtë e konfirmoi para kamerës shoku i skuadrës, Keneth Tejlor.

“Fatkeqësisht ai do të na lërë, por e meriton një diçka të tillë”, tha Tejlor në një video nga “Ajax TV” pas fitores 5-0 ndaj Herenvenit.

Kujtojmë që të dy lojtarët e Ajaksit fituan edhe titullin e 36-të në kampionat me klubin më të titulluar në Holandë. P

as Gravenbershit ishte dhe skuadra e Barcelonës që, me sa duket, ka humbur garën me gjermanët nga Mynihu për ta transferuar lojtarin në merkaton e verës.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Veteranëve nuk i duhen fjalë të mira, por ligje të mira

Story i radhës

Internet satelitor i Starlink tani në 32 vende të botës, brenda Qershorit synon Shqipërinë

Të fundit nga