Ndërron jetë veterani e invalidi i luftës së UÇK-së, Nusret Musliu

Veterani dhe invalidi i luftës së UÇK-së, Nusret Musliu, i njohur me nofkën “Curri” ka ndërruar jetë sot pas një sulmi kardiak.

Lajmin e ka konfirmuar dega e Organizatës së Veteranëve të UÇK-së në Shtime.

“Bashkëluftëtari ynë na iku papritmas dhe ky lajmë na tronditi thellë neve të gjithë bashkëluftëtarëve, familjarët e miqtë e tij e të gjithë ata që e njohën dhe bashkëvepruan me Nusretin “CURRIN”.

Ai pas një sulmi kardiak sonte shkoj në amshim duke na lënë të pikëlluar, lutemi për shpirtin e tij”, thuhet në njoftim.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Rama në Bruksel, parlamenti diskuton nesër për çmimet

Story i radhës

Besa Famgas me lehtësi në gjysmëfinale

Të fundit nga

AlbanianMacedonianEnglish