Muka: Durrësin do t’ua kthej qytetarëve të zakonshëm

Kandidadati i “Shtëpisë së Lirisë” në Durrës, Ardian Muka tha gjatë prezantimit të tij në Sukth se dëshiron t`ia kthejë Durrësin qytetarëve të zakonshëm.

“Ti kthej Durresin qytetarëve të thjeshtë.

Duhet të ngrihemi të gjithë bashkë për të marrë në dorë fatet tona.

Të largojmë nga bashkia ata që sundojnë në bashki dhe në fakt e kanë përdorur qytetin për interesa të tyre mafioze.

Ne nuk do lejojme që semundja e butë të vrasë qytetin tinë.

Nuk mund të lejojme që qytetin tonë ta nxjerrim në pazar.

Poshtë pushteti dhe rroftë qyteti, bashkohuni të bëjmë bashkë qytetin.

Unë zotohem për një bashki që bashkon dhe që punon për Durrësin dhe jo për Kyrministrin në Tiranë.

Një bashki që punon për Durrësin por jo për koncesionet.

Në me 6 mars do t’ja dalim që Durresin t’ua kthejmë qytetarëve”, u shpreh ai.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Reali heq dorë

Story i radhës

Numri i rasteve aktive me COVID në Prishtinë

Të fundit nga