Mot i vranët dhe reshje shiu për sot

Në Kosovë sot do të ketë mot të vranët, reshje të shiut dhe ulje të temperaturave maksimale.

Instituti Hidrometeorologjik bën të ditur se nuk përjashtohen mundësit që në viset malore (Alpet shqiptare dhe malet e Sharrit) të ketë reshje bore.

“Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 0-4 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihet të lëvizin ndërmjet 8-13 gradë Celsius”.

Në viset malore temperaturat do të jen për 2-4 gradë më të ulëta se sa në viset mesatare dhe të ulëta. Do të fryjë erë nga veriperëndimi dhe jugperëndimi me shpejtësi 1-7m/s”, thuhet në njoftimin e IHMK-së.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Çfarë ju bën të mos ndiheni mjaftueshëm e eksituar në shtrat?

Story i radhës

Bitcoin at Ethereum Correct Gains, MANA and AVAX Rally

Të fundit nga

Triumfojnë kuqezinjtë

Vëllaznimi ka shënuar fitore shumë të vlefshme, duke mundur Ponte Prizrenin me rezultat 74:66 (18:17, 21:9,

AlbanianMacedonianEnglish