Mladen Çadikovski rizgjedhet në krye të SHGM-së

Në garë me Çadikovskin kanë qenë edhe gazetarët Marjan Nikolovski dhe Filana Koka. Mladen Çadikovski ka fituar 229 vota, për Nikolovskin kanë votuar 84, kurse Filana Koka ka marrë 40 vota.

Marketing

Në Kuvendin zgjedhor të SHGM-së kanë marrë pjesë 456 punonjës të mediave.

Story i mëparshëm

Ylli i amerikanojugorëve rrezikon 15 ndeshje shkualifikim

Story i radhës

BIRN: Aksioni për konfiskimin e pallateve pa leje përballet me kritika! Qeveria ka uzurpuar kompetencat e gjyqësorit

Të fundit nga

AlbanianMacedonianEnglish