Mickoski: Xhaferi ka nevojë të kontrollohet te mjeku!

Kreu i opozitës Hristijan Mickoski ka ngritur pikëpyetje mbi shendjen shëndetësore mentale të kreut të Kuvendit, Talat Xhaferi. Mickoski ka thënë se skandali i sharjes së punonjësve të Kuvendit tregon se kryeparlamentari ka nevojë të kontrollohet tek mjeku.

“Më vjen turp që e njoh atë njeri që ta them hapur kështu, më vjen turp që kështu më bëri jeta ta takoj atë burrë dhe vërtet nuk arrij ta kuptoj se çfarë e mban Kovaçevskin në vesh të shurdhër dhe sy qorr. Duhet të heshtë për atë që ka kapur dhe të durojë këtë turp dhe këtë poshtërim, si personalisht ashtu edhe qytetarët. Sepse fyen nënën e punonjësve që mund të jenë maqedonas që janë shqiptarë, turq, serbë, vllehë, boshnjakë, nuk ka rëndësi, ai kështu shan nënën“, tha Mickoski.

Story i mëparshëm

Aksioni gueril: Mençuria popullore më e fortë se lajmet e rreme

Story i radhës

Në festën e titullit kampion, “Shvercerave” iu vijnë “Tirona fanatics”

Të fundit nga