Mickoski: Nuk do të ketë bisedime në qershor

Fillim të bisedimeve në qershorë me siguri nuk do të ketë, thotë kreu i VMRO-DPMNE-së opozitës, Hrsitain Mickovski.

Por ai nuk e përjashton mundësinë e mbajtjes së konferencës së parë ndërqeveritare të cilën e vlerëson si folklor dhe ngjarje folklorike sa për tu fotografuar.

“E vetmja gjë që mund të ndodhë është të ndodhë ajo konferenca parë ndër qeveritare. Për opinionin, çka është konferenca e parë ndërqeveritare. Ajo është folklor, ngjarje pa esencë të fotografohen anëtarët e komisionit evropjan dhe qeverisë së Maqedonisë dhe këtu përfundon gjithçka. Nuk do të fillojnë bisedimet derisa tër korniza e bisedimeve ne nuk e respektojmë. Në atë konizë do të përfshihen kërkesat e Bullgarisë, përfshirë intervenimin në kushtetutë. VMRO DPMNE nuk do ti përkrahë ato ndryhsime në kushtetutë sepse për atë duhen dy të tretat pikërisht për shkak se nuk kemi kurrfar garancash se me atë mbyllen të gjitha çështjet e hapura” – tha Kryetari i VMRO-DPMNE-së, Hristain Mickoski.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

I arrestuar për “trafikim të qenie njerëzore”, Gjykata jep vendimin për ish-sulmuesin e Skënderbeut

Story i radhës

Lufton, ky emër premtues i skenës shqiptare

Të fundit nga